Energetyka Sp. z o.o. Lubin

Dodane przez Magdalena Szymańska - 26-06-22

Energetyka Sp. z o.o.

Polski rząd wspiera rozwój odnawialnych źródeł energii. Ustanowił cel, aby do 2020 roku 20% zużywanej energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. Rząd wyznaczył dodatkowy cel - 80% zużycia energii ze źródeł odnawialnych do 2050 roku. Odnawialne źródła energii zapewniły 8,3% całkowitego zużycia energii w Polsce w 2011 roku. Główne źródła energii odnawialnej to energia wodna, energia wiatrowa i energia słoneczna. Lubińska spółka Energetyka sp. z.o.o. zajmuje się także korzystaniem z odnawialnych źródeł energii.

Energetyka Sp. z o.o. - odnawialne źródła energii

Jeśli chodzi o energię, zasoby odnawialne są bardzo korzystne dla środowiska i naszych potrzeb energetycznych. Energia odnawialna jest wytwarzana przez procesy naturalne, takie jak słońce i wiatr. Może być wykorzystywana do zasilania domów i firm, a także do ogrzewania budynków w chłodniejszym klimacie. Energia odnawialna może również pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Energetyka Sp. z o.o. stara się prowadzić politykę pozyskiwania energii według planów zrównoważonego rozwoju. Większość ludzi, myśląc o energii odnawialnej, ma na myśli panele słoneczne, ale turbiny wiatrowe i elektrownie geotermalne są również ważnymi źródłami energii odnawialnej. Turbiny wiatrowe wykorzystują wiatr do obracania generatora, a elektrownie geotermalne wytwarzają ciepło z podziemnych źródeł. Ważnym źródłem energii odnawialnej są również panele słoneczne, ale stanowią one tylko część obrazu.

Energetyka Sp. z o.o. rozwój i innowacje

Energetyka należy do spółki kapitałowej KGHM Polska Miedź. Zajmuje się dostarczaniem rozwiązań w zakresie pozyskiwania i dostarczania energii elektrycznej.