KGHM Polska Miedź: lider na rynku miedziowym

Dodane przez Magdalena Szymańska - 01-08-22

KGHM Polska Miedź

KGHM Polska Miedź została założona w 1992 roku. Jest to polskie przedsiębiorstwo górniczo-przetwórcze, które prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przetwarzania kopalin, takich jak węgiel, miedź, cynk, nikiel i rudy żelaza. Spółka zajmuje się również poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego. KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 1600 pracowników w 11 oddziałach zlokalizowanych w całej Polsce.

Co warto wiedzieć o KGHM Polska Miedź?

KGHM Polska Miedź jest polską spółką holdingową, która zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem, przetwarzaniem i sprzedażą surowców. KGHM Polska Miedź posiada również szereg innych oddziałów, w tym energetyczny, chemiczny, metalowy i górniczy, infrastrukturalny oraz deweloperski. Spółka została założona w 1897 roku, a jej siedziba mieści się w Warszawie, w Polsce. Na dzień 31 grudnia 2017 r. kapitalizacja rynkowa spółki wynosiła około 10,6 mld USD.

KGHM Polska Miedź określa siebie jako "wiodącą spółkę surowcową posiadającą aktywa w zakresie poszukiwania i produkcji węgla, miedzi, molibdenu, niklu i srebra, a także poszukiwania i rozwoju odnawialnych źródeł energii"

Czym zajmuje się KGHM Polska Miedź?

KGHM Polska Miedź jest firmą specjalizującą się w wydobyciu, przetwarzaniu i dystrybucji minerałów. Prowadząc działalność w Polsce i Czechach, KGHM produkuje i sprzedaje szeroką gamę minerałów, w tym miedź, cynk, ołów, złoto, srebro, a także piasek i żwir. Firma działa również jako nabywca dla różnych producentów surowców, takich jak rolnicy, firmy budowlane i górnicze. Od momentu powstania KGHM może poszczycić się imponującymi osiągnięciami. Tylko w 2017 roku osiągnęła przychody w wysokości 4,5 mld USD. To czyni go jedną z największych prywatnych firm w Polsce. Dzięki swojemu sukcesowi KGHM zwiększył zatrudnienie do ponad 12 000 pracowników na całym świecie.

KGHM Polska Miedź: jakość, bezpieczeństwo, odpowiedzialność

KGHM Polska Miedź (KGHM Polska) jest wiodącym światowym producentem średnio- i wysokogatunkowego węgla metalurgicznego. Zakłady produkcyjne spółki zlokalizowane są w Polsce, RPA i Republice Serbii. KGHM Polska jest jednym z największych na świecie producentów węgla metalurgicznego.

KGHM Polska Miedź: nowoczesna firma miningowa

KGHM Polska Miedź to nowoczesne przedsiębiorstwo górnicze. Celem KGHM Polska Miedź jest produkcja wysokowartościowych minerałów, które przyczyniają się do wzrostu gospodarczego poprzez zwiększanie efektywności energetycznej, ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i poprawę zrównoważonego rozwoju.