Proces Artura Dubińskiego - byłego prezesa i likwidatora LSI

Dodane przez Magdalena Szymańska - 05-04-22

proces Artura Dubińskiego

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Lubinie zakończył się proces Artura Dubińskiego, likwidatora lubińskiego koncernu, pod zarzutem działania na szkodę firmy. Jest on oskarżony o to, że podpisał umowę z wrocławską firmą Frączak na budowę salonu Mercedesa, nie sprawdzając prawidłowo dokumentów. Salon został wybudowany pół roku później niż planowano, co spowodowało nałożenie na niego kary w wysokości prawie 900 tysięcy zł plus odsetki.

Biegła sądowa stwierdziła, że Artur Dubiński podjął ryzykowną decyzję bez przeanalizowania wszystkich faktów przed podpisaniem umowy. Inwestycja mogła zostać wykonana na czas.

Prokuratura wniosła o karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, karę grzywny oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w spółkach państwowych. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny i działał w dobrej wierze.

Przed podpisaniem umowy była przeprowadzona analiza prawna, ekonomiczna i techniczna. Rozmowy i negocjacje z inwestorem trwały kilka miesięcy. Byliśmy wraz z podwykonawcami przygotowani. Gdybym wiedział, że będę miał takie problemy, nie podpisałbym taj umowy. Proszę o uniewinnienie.