Volkswagen Motor Polska - producent silników i samochodów

Dodane przez Magdalena Szymańska - 13-08-22

Volkswagen Motor Polska

Volkswagen Motor Polska (VMP) jest polską filią niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen. Została założona w 1985 roku i zatrudnia w kraju około 6 000 osób.

VMP produkuje modele Volkswagen Golf i Volkswagen Passat oraz modele Škoda Fabia i Škoda Rapid. W zakładzie w Brzegu powstają również silniki do prawostronnych wersji Golfa i Passata.

VMP eksportuje również pojazdy do innych krajów europejskich, takich jak Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Węgry. W marcu 2016 roku VMP wyeksportowała do innych krajów 1 958 pojazdów.

Volkswagen Motor Polska - serwis

Firma zapewnia również serwis i części zamienne do modeli VW i Audi sprzedawanych w Polsce pod marką Volkswagen. Część działalności firmy obejmuje sprzedaż i finansowanie nowych samochodów, ubezpieczenia, leasing finansowy oraz usługi serwisowe samochodów.

Oprócz głównej marki Volkswagen, firma sprzedaje również modele Škody pod marką Skoda.

Volkswagen Motor Polska - nowości

Nie jest tajemnicą, że Volkswagen stoi na czele rewolucji samochodów elektrycznych. Od swojego pierwszego pojazdu produkcyjnego, Beetle, po linię modeli całkowicie elektrycznych, od e-Golfa po e-Trucka, niemiecki producent samochodów jest światowym liderem w dziedzinie zrównoważonego transportu.

Wybierając model VW, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest zasięg modelu - w końcu przed dokonaniem zakupu trzeba wiedzieć, jak daleko można przejechać na jednym ładowaniu. Poza zasięgiem należy wziąć pod uwagę także inne czynniki, takie jak czas i koszt ładowania. Nie należy zapominać o wartości odsprzedaży: Na dzisiejszym rynku liczy się każdy dolar, dlatego warto się upewnić, że samochód będzie wart swojej ceny, gdy przyjdzie czas na jego sprzedaż.

Volkswagen Motor Polska - produkty

Oprócz roli symbolu dobrobytu gospodarczego i mobilności w rozwoju, Volkswagen jest również znany ze swojej sprawności inżynierskiej i zamiłowania do innowacji. Przede wszystkim jednak Volkswagen słynie z tego, że stworzył jedną z najbardziej lubianych marek w historii: Volkswagen Beetle.